O klubu

Fotbalový klub TJ Slovan Bohnice je nedílnou součástí sportovního dění již od roku 1920. Jeho členem je v současné době přes 200 hráčů a funkcionářů, organizovaných ve 12-ti mužstvech všech věkových kategorií od mužů až po přípravku.
Velkou pozornost věnujeme práci s mládeží, která tvoří cca 85 % z členské základny. Práce s dětmi je náročná a odpovědná, proto se na Slovanu opíráme o kvalitní trenéry s dlouholetou zkušeností. Všechna naše mužstva vedou licencovaní trenéři. Připravujeme malé hráče prakticky od prvních fotbalových krůčků. Doslova je učíme, jak kopat správně do míče. Dbáme na kvalitní fyzickou a herní průpravu. Tréninky každého mužstva probíhají minimálně dvakrát týdně a jsou organizovány na základě jednotné metodiky, která vychází z moderních metod. Všechna mužstva TJ Slovan Bohnice se účastní oficiálních soutěží organizovaných Pražským fotbalovým svazem. Pro naše hráče pořádáme letní a zimní soustředění. V přestávkách mezi soutěžními zápasy se mužstva účastní dlouhodobých i jednodenních turnajů.
Srdcem každého fotbalového klubu je hřiště. Ta máme v areálu dvě. Travnaté z roku 2002 a také hřiště s povrchem UMT III. generace, které k naší veliké radosti nahradilo na podzim roku 2019 staré, škvárové. Vybudováním hřiště s UMT povrchem se otevřela nová kapitola našeho klubu. Sportovní areál pod Čimickým hájem nyní splňuje všechna kritéria moderního sportoviště. Neusnuli jsme ale na vavřínech a i nadále nepřetržitě pracujeme na dalším zlepšování kvality areálu.
Minimálně dvakrát za rok pořádáme organizované nábory nových hráčů. Nové hráče ale přijímáme také individuálně v průběhu celého roku. Z vlastní zkušenosti totiž víme, že hráčů není nikdy dost. Takže rádi přivítáme každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jestli je pro něj fotbal tím správným sportem. Rádi také uvítáme zájemce o trenérskou práci. Všem našim trenérům zajišťujeme odborné vzdělání.
Osvěžit se návštěvníci areálu mohou v kantýně přímo na hřišti nebo v přilehlém Klubu Troja. Snažíme se, aby prostředí Slovanu bylo pro všechny hráče a příznivce fotbalu co nejpříjemnější.

Týmy:

Muži – I.B třída, skupina A

Starší dorost – Pražský přebor (ročník 2001-2002)

Mladší dorost – Pražský přebor (ročík 2003-2004)

Starší žáci – I.A třída, skupina B (ročník 2005-2006)

Mladší žáci „A“ – I.B třída, skupina A (ročník 2008)

Mladší žáci „B“ – I.B třída, skupina D (ročník 2007)

Mini 10 „A“ (ročník 2009) – I.B třída, skupina G

Mini 10„B“ (ročník 2010) – I.B třída, skupina H

Mini 10„C“ (ročník 2009-2010) – I.B třída, skupina K

Mini 8 „A“ (ročník 2011) – I.B třída, skupina K

Mini 8 „B“ (ročník 2012) – I.B třída, skupina G