O klubu

Fotbalový klub TJ Slovan Bohnice se věnuje převážně práci s mládeží, která tvoří zhruba 80 % členské základny. Práce s dětmi je náročná a odpovědná, proto se na Slovanu opíráme o kvalitní trenéry s dlouholetou zkušeností. Připravujeme malé hráče prakticky od prvních fotbalových krůčků. Doslova je učíme, jak kopat správně do míče. Dbáme na kvalitní fyzickou a herní průpravu. Tréninky každého mužstva probíhají minimálně dvakrát týdně. Na jaře a na podzim na travnatém hřišti, v zimě v tělocvičnách a na umělé trávě. O prázdninách pořádáme pro hráče letní soustředění. Nábor nových hráčů probíhá v průběhu celé sezóny. Vítáni jsou hráči všech věkových kategorií. Pro talentované hráče je dobrá příprava odrazovým můstkem do klubů, které hrají fotbal na vyšší úrovni. Herní zkušenosti hráči získávají jak v oficiálních soutěžích PFS, tak i na turnajích, kterých se zúčastňují mužstva v době zimní a letní přestávky. Srdcem fotbalového klubu je hřiště, ta máme v areálu dvě, travnaté z roku 2002 a staré, škvárové, pozůstatek z dob, kdy na škváře hrála převážná většina týmů. Tento povrch bychom chtěli co nejdříve nahradit umělou trávou, tím se klubu otevřou další možnosti. Vlastně nepřetržitě pracujeme na zlepšení kvality prostředí. Osvěžit se návštěvníci areálu mohou v kantýně přímo na hřišti nebo v přilehlém Klubu Troja. Snažíme se, aby prostředí Slovanu bylo pro všechny hráče a příznivce fotbalu co nejpříjemnější.

Každý rok se k nám hlásí cca 15 nových hráčů. Ale z vlastní zkušenosti víme, že hráčů není nikdy dost. Takže rádi přivítáme každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jestli je pro něj fotbal tím správným sportem.

Týmy:

Muži „A“ – I.A třída, skupina A

Muži „B“ – I.B třída, skupina A

Starší dorost – Pražský přebor (ročník 1999-2000)

Mladší dorost – I.A třída, skupina A (ročík 2001-2002)

Starší žáci – I.A třída, skupina B (ročník 2003-2004)

Mladší žáci „A“ – I.B třída, skupina A (ročník 2005-2006)

Mladší žáci „B“ – I.B třída, skupina D (ročník 2005-2006)

Mini 10 „A“ (ročník 2007) – I.B třída, skupina G

Mini 10„B“ (ročník 2008) – I.B třída, skupina K

Mini 8 „A“ (ročník 2009) – I.B třída, skupina M

Mini 8 „B“ (ročník 2010) – I.B třída, skupina J