Blesková potopa prověřila věrnost členů TJ Slovan Bohnice

Celá Tělovýchovná jednota Slovan Bohnice žije již několik týdnů přípravami na oslavu 110. výročí založení. Tyto přípravy však v pátek 14.8.2020 narušila silná bouře, která se nad severem Prahy v podvečer přehnala.

Voda valící se z Čimického háje, který přímo sousedí s areálem TJ, s sebou přinesla velké množství nečistot. Ty ucpaly kanál u hlavního vstupu do budovy TJ. Následkem toho se přitékající voda dostala na přilehlou travnatou plochu, zarazila se v uzavřeném prostoru o budovu a její hladina rychle stoupala. Nakonec vystoupala až do výše otvorů pro vzduchotechniku a začala do ní přetékat. Tlak hromadící se vody navíc nevydržela okna suterénních prostor a šatny i veškeré zázemí oddílu fotbalu začala zaplavovat voda. Než bouře ustala, dosáhla hladina vody v objektu výše 20 cm. Pohled na tu spoušť byl skličující. Celý týden připravoval oddíl fotbalu vše na první domácí zápas nové sezony a teď se zdálo, že ho nebude moci odehrát. Padlo rozhodnutí počkat, jestli voda přes noc neodteče jímkami, které se v suterénních prostorách nacházejí. Do sobotního rána skutečně většina vody odtekla. Ve všech 16-ti místnostech po ní zůstala vrstva bahna. Bylo nutné okamžitě jednat. Narychlo zorganizovaného úklidu se zúčastnilo více jak dvacet dobrovolníků z řad trenérů, hráčů, vedení a jejich rodinných příslušníků. Ač se to z počátku zdálo nemožné, podařil se malý zázrak. V sobotu večer byly v podstatě odstraněny veškeré následky páteční potopy. V neděli dopoledne se jen doladily detaily a již nic nebránilo tomu, aby se odpoledne mohlo odehrát plánované mistrovské utkání I.B třídy mezi mužstvy mužů TJ Slovan Bohnice a ABC Braník „B“.

Vedení TJ a fotbalového oddílu chce touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kdo obětovali volný den a zúčastnili se sobotního úklidu. Při této mimořádné události se opět potvrdilo, že členové fotbalového oddílu TJ Slovan Bohnice jsou jedna velká rodina, svůj klub milují a jsou ochotni pro něj i něco obětovat.

Fotogalerii z potopy najdete zde.

Za vedení TJ a FO

Roman Čuba
člen výkonného výboru TJ a sekretář FO